10η ομιλία Κύκλου Διαδικτυακών Μαθημάτων «Υγεία και Θρησκεία»: “Theological issues on caring for the sick” [24/2/2022]

Την Πέμπτη 24 Φεβρουαρίου 2022 και ώρα 15:00 – 16:00, θα πραγματοποιηθεί η 10η ομιλία του κύκλου διαδικτυακών μαθημάτων «Υγεία και Θρησκεία», τα οποία επιμελείται και συντονίζει ο Ομ. Καθηγητής της Χειρουργικής π. Δημήτρης Λινός.

Η ομιλία με θέμα “Theological issues on caring for the sick” θα πραγματοποιηθεί από τον Michael Balboni, Instructor Ψυχιατρικής της Ιατρικής Σχολής του Harvard, Θεολόγο και Συγγραφέα.

Ο κύκλος των μαθημάτων διοργανώνεται από το Ινστιτούτο Prolepsis, σε συνεργασία με την Επιστημονική Εταιρεία Φοιτητών Ιατρικής Ελλάδος και τελεί υπό την Αιγίδα της Ιατρικής Σχολής Αθηνών.

Ενημερωθείτε για την πρωτοβουλία και παρακολουθήστε ζωντανά τις ομιλίες στο www.healthandreligion.gr

Η 10η ομιλία θα μεταδοθεί διαδικτυακά:

Scheduled Επιστήμες Υγείας Παρουσιάσεις