Παρουσίαση Συλλογικού Τόμου «Η Γένεση του Ελληνικού Συνταγματισμού. Η Ελληνική Συνταγματική Ιστορία κατά τα Επαναστατικά και τα Μετεπαναστατικά Χρόνια»

O Τομέας Δημοσίου Δικαίου της Νοµικής Σχολής Ε.Κ.Π.Α. έχει την τιμή να σας προσκαλέσει στην παρουσίαση του Συλλογικού Τόµου: «Η Γένεση του Ελληνικού Συνταγματισμού. Η Ελληνική Συνταγματική Ιστορία κατά τα Επαναστατικά και τα Μετεπαναστατικά Χρόνια».

Picture

Η παρουσίαση θα πραγματοποιηθεί την Δευτέρα 5 Φεβρουαρίου 2024, ώρα 18:00, στη Μεγάλη Αίθουσα Τελετών του Πανεπιστημίου Αθηνών.

Συντονίστρια: Δήμητρα Κρουστάλλη, Δημοσιογράφος

Ομιλητές:
Νίκος Αλιβιζάτος, Ομότιμος Καθηγητής Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών
Σπύρος Βλαχόπουλος, Καθηγητής Νομικής Σχολής Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών
Χριστίνα Κουλούρη, Καθηγήτρια Νεότερης και Σύγχρονης Ιστορίας, Πρύτανις Παντείου Πανεπιστημίου Κοινωνικών και Πολιτικών Επιστημών