Frosso Motti

Η κ. Φρόσω Μόττη-Στεφανίδη, Καθηγήτρια Ψυχολογίας του Τμήματος Ψυχολογίας, του ΕΚΠΑ  έχει αρχίσει τη θητεία της ως Πρόεδρος του νεοσύστατου International Consortium  of Developmental Science Societies μετά την εκλογή της από εκπροσώπους όλων των επιστημονικών εταιρειών Αναπτυξιακής Ψυχολογίας ολόκληρης της υφηλίου.

Η κυρία Μόττη – Στεφανίδη είναι επίσης εκλεγμένο μέλος του Διοικητικού Συμβουλίου  της  Εταιρείας International Society for the Study of Behavioural Development (ISSBD) και Πρόεδρος της Οργανωτικής και Επιστημονικής Επιτροπής του συνεδρίου της ίδιας επιστημονικής εταιρείας. Το συνέδριο αυτό θα γίνει στη Ρόδο τον Ιούνιο του 2022 (issbd2022.org).

Έχει επίσης τιμηθεί με τον τίτλο Chen Yidan Visiting Global Fellow, του Graduate School of Education, του πανεπιστημίου του Harvard και θα διδάξει μεταπτυχιακούς φοιτητές στο Harvard το επόμενο εξάμηνο.