Ο Καθηγητής του ΕΚΠΑ Στ. Παπαθανασόπουλος συνεπιμελήθηκε το νέο βιβλίο της σειράς Springer Studies in Media and Political Communication με τίτλο “Streamlining Political Communication Concepts”

Ένα νέο βιβλίο με τίτλο “Streamlining Political Communication Concepts” (Εξορθολογισμός των εννοιών της πολιτικής επικοινωνίας) δημοσιεύθηκε από τη σειρά Springer Studies in Media and Political Communication*.

Την παρούσα έκδοση επιμελήθηκαν ο κ. Στυλιανός Παπαθανασόπουλος, Καθηγητής στο Τμήμα Επικοινωνίας και Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης στο Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, και η κ. Susana Salgado, Κύρια ερευνήτρια στο Ινστιτούτο Κοινωνικών Επιστημών του Πανεπιστημίου της Λισαβόνας (ICS-ULisboa).

papathanassopoulos

*Σειρά: Springer Studies in Media and Political Communication (SSMPC) [Μελέτες για τα Μέσα Ενημέρωσης και την Πολιτική Επικοινωνία του Εκδοτικού Οίκου Springer] https://link.springer.com/book/10.1007/978-3-031-45335-9