«Θρησκείες και Οικονομικές θεωρίες: κρίσεις και προκλήσεις» | Διάλεξη του Ν. Χριστοδουλάκη στη Θεολογική Σχολή Αθηνών [29/02/2024]

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας της Θεολογικής Σχολής του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.) σας προσκαλεί στη διάλεξη του κ. Νίκου Χριστοδουλάκη, Ομότιμου Καθηγητή του Οικονομικού Πανεπιστημίου Αθηνών και πρώην Υπουργού, με θέμα: «Θρησκείες και Οικονομικές θεωρίες: κρίσεις και προκλήσεις». Η διάλεξη θα λάβει χώρα την Πέμπτη 29 Φεβρουαρίου 2024, ώρα 12.30 – 14.30 στην Αίθουσα Οπτικοακουστικής Διδασκαλίας, Θεολογική Σχολή (2ος όροφος).

Προλογίζει ο Κοσμήτωρ της Θεολογικής Σχολής, Καθηγητής κ. Εμμανουήλ Δ. Καραγεωργούδης και συντονίζει η Καθηγήτρια κ. Κίρκη Κεφαλέα. Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις παρακολούθησης.

afisa
Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα