Σειρά ομιλιών από το Εργαστήριο Ψυχογλωσσολογίας & Νευρογλωσσολογίας του Τμήματος Φιλολογίας – Διάλεξη Ιάνθης Μ. Τσιμπλή [20/1/22]

Το Εργαστήριο Ψυχογλωσσολογίας & Νευρογλωσσολογίας του Τμήματος Φιλολογίας διοργανώνει και φέτος σειρά ομιλιών με θέμα την τυπική και μη τυπική γλωσσική ανάπτυξη. Οι ομιλίες διεξάγονται διαδικτυακά μέσω Webex κάθε Πέμπτη και ώρα 18:30.

1. 21/10/2021, Αρχόντω Τερζή, Τμήμα Λογοθεραπείας, Πανεπιστήμιο Πατρών
    «Γλωσσικές ικανότητες στον αυτισμό: Τι ξέρουμε μέχρι τώρα από τα Ελληνικά και τι πρέπει να μάθουμε ακόμη»
  2. 25/11/2021, Βίνα Τσακάλη, Τμήμα Φιλολογίας, Πανεπιστήμιο Κρήτης
    “The development of logical connectives in child Greek and the complications at evaluating it”