Την Πέμπτη 7 Ιουλίου 2022 πραγματοποιήθηκε ένα πολύ επιτυχημένο European Society of Endocrinology (ESE) Spotlight on Science Masterclass με θέμα: Gene tests for intermediate suspicion thyroid nodules.
Το Masterclass συντόνισε η Επίκουρη Καθηγήτρια Ενδοκρινολογίας στη Θεραπευτική Κλινική ΕΚΠΑ κα. Λίνα Πάσχου, μαζί με τον Καθηγητή Pierre Val από τη Γαλλία.
Ομιλήτριες ήταν δύο Καθηγήτριες με βαθιά γνώση του θέματος, η Laura Fugazzola από την Ιταλία και η Camille Buffet από τη Γαλλία.
![pasxo021](https://hub.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/07/pasxo021.jpg)