Το Τμήμα Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου του ΕΚΠΑ συμμετέχει στο 16ο Φεστιβάλ Ελληνικού Ντοκιμαντέρ στην Χαλκίδα [22-27/11/22]

Το Τμήμα Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών – Συγκρότημα Ευρίπου, εγκαινιάζει τη συνεργασία του με το Φεστιβάλ Ελληνικού Ντοκιμαντέρ Χαλκίδας (DocFest), συμμετέχοντας στο 16ο Φεστιβάλ (22-27 Νοεμβρίου 2022) (https://www.docfest.gr/) με 13 ταινίες μικρού μήκους που δημιουργήθηκαν απο φοιτητές/τριες του Τμήματος και θα προβληθούν στις ενότητες: “Νεανική Δημιουργία” και ” Λυκαυγές“, με Έκθεση καλλιτεχνικών Video Εγκαταστάσεων των φοιτητών/τριών του Τμήματος Ψηφιακών Τεχνών και Κινηματογράφου που θα διεξαχθεί στις 23- 27 Νοεμβρίου στην Ισόγεια Αίθουσα «Αριστοτέλης» του Δημαρχείου Χαλκίδας.

Τα Εγκαίνια της έκθεσης θα γίνουν τη Τετάρτη 23/11 στις 8 μμ. με την εθελοντική συμμετοχή φοιτητών/τριών στη διοργάνωση του Φεστιβάλ.

Παρακάτω παρατίθεται το πρόγραμμα του Φεστιβάλ και των παράλληλων εκδηλώσεων.

από έως
Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις