Διεξήχθη το Σεμινάριο επιμόρφωσης της Εθνικής Σχολής Δικαστικών Λειτουργών υπό την Προεδρία του Καθηγητή του ΕΚΠΑ Δημητρίου Παναγιωτόπουλου

Στην Αίθουσα του Δικηγορικού Συλλόγου Πειραιά στις 31-3-2023 διεξήχθη με επιτυχία το Σεμινάριο επιμόρφωσης της Εθνικής Σχολής Δικαστικών Λειτουργών με θέμα: «Εθνική και διεθνής Αθλητική Έννομη Τάξη». Τις εργασίες του Σεμιναρίου άνοιξε η Πρόεδρος Εφετών κ. Αργυροπούλου και Διευθύντρια Κατάρτισης και Επιμόρφωσης Κατεύθυνσης Πολιτικής-Ποινικής Δικαιοσύνης και Ειρηνοδικών της Εθνικής Σχολής Δικαστικών Λειτουργών.

seminario g 1

Η συζήτηση των θεμάτων του σεμιναρίου διεξήχθη υπό την Προεδρία του Καθηγητή Αθλητικού Δικαίου του ΕΚΠΑ Δημητρίου Παναγιωτόπουλου. Στο σεμινάριο συμμετείχαν ως ομιλητές η πρόεδρος Πρωτοδικών Γλυκερία –Λουίζα Ιωαννίδου, ο Πρόεδρος Πρωτοδικών Γεώργιος Βώττης και ο Εισαγγελεύς Πρωτοδικών Αριστείδης Κορέας. Επίσης ως ομιλητές συμμετείχαν οι Δικηγόροι, Συνεργάτες του Ελληνικού Κέντρου Έρευνας Αθλητικού δικαίου (ΕΚΕΑΔ), ο Αλκιβιάδης Παπαντωνίου Υπ. Δρ ΕΚΠΑ, η Δάφνη –Παναγιώτα Παναγιωτοπούλου, LLM ΕΚΠΑ και η Ζωγραφένια Καλλιμάνη ΜΔ ΕΚΠΑ.