Διημερίδα «200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση» 15-16 Οκτωβρίου 2021, Ναύπλιο

Στο πλαίσιο του εορτασμού για τα 200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση, το Εθνικό Μετσόβιο Πολυτεχνείο διοργανώνει διημερίδα σε συνεργασία με τον Δήμο Ναυπλιέων και το Πανεπιστήμιο Πελοποννήσου, στις 15 και 16 Οκτωβρίου 2021 στο Κτίριο Πρώτης Βουλής των Ελλήνων (Βουλευτικό) στο Ναύπλιο.

200years rev poster 2
Αφίσα Διημερίδας «200 χρόνια από την Ελληνική Επανάσταση»

Η εκδήλωση περιλαμβάνει παρουσιάσεις σε τρεις άξονες (“Εκπαίδευση – Υποδομές”, “Πόλεις και Μνημεία της Επανάστασης” και “Ο Αγώνας στη Θάλασσα”) παράλληλα με φωνητικό σύνολο, θεατρική αναπαράσταση της 1ης Βουλής, εικαστική έκθεση, ψηφιακό ταξίδι και ξεναγήσεις σε μουσεία.

Για περισσότερες πληροφορίες: https://www.ntua.gr/el/news/announcements/item/2190-200-xronia-apo-tin-elliniki-epanastasi

από έως
Scheduled Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις