Online Language Tandems – Συμμετοχή στα διαδικτυακά γλωσσικά σεμινάρια του CIVIS

Το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο των Πολιτών CIVIS, θέτει ως στόχο την ενίσχυση της πολυγλωσσίας και διοργανώνει για την έναρξη της φθινοπωρινής περιόδου/εξαμήνου δραστηριότητες εκμάθησης ξένων γλωσσών (προσφέρονται πάνω από 20 γλώσσες). Συγκεκριμένα, στα πλαίσια του CIVIS προετοιμάζεται μια σειρά από διαδικτυακές γλωσσικές συναντήσεις (Online language tandems).

“The subgroup on tandems from the Multilingualism TF is organizing online tandems for this semester. This program offers any CIVIS student, staff or academic the opportunity to practice a foreign language skills online with native speakers or more proficient peers. The Tandem program is a language exchange activity between two persons.”

Οι φοιτητές, οι ακαδημαϊκοί και το διοικητικό προσωπικό που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν στα διαδικτυακά γλωσσικά σεμινάρια για την εκμάθηση, εξάσκηση ή τη διδασκαλία (ως native speakers) μιας ξένης γλώσσας, εγγράφονται για το φθινόπωρο χρησιμοποιώντας τη φόρμα εγγραφής. Όλοι οι συμμετέχοντες εγγράφονται μεμονωμένα χρησιμοποιώντας την επίσημη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου του πανεπιστημίου τους και λαμβάνουν ένα e-mail επιβεβαίωσης.

Ποιους αφορά: Μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΕΠ, ΕΤΕΠ, Υποψήφιους Διδάκτορες, Μεταπτυχιακούς, Προπτυχιακούς Φοιτητές και Διοικητικό Προσωπικό

Πότε/Deadline:Open 20/09/2021-22/10/2021

Που: Zoom

Δήλωση συμμετοχής: εδώ

Πρόγραμμα:

• Τρίτη 2 μ.μ – 3 μ.μ στα Αγγλικά, Γερμανικά και Ρουμάνικα
• Τετάρτη 2 μ.μ – 3 μ.μ  Ολλανδικά, Αγγλικά, Γαλλικά και Γερμανικά
• Πέμπτη  2 μ.μ – 3 μ.μ  Αγγλικά, Γαλλικά, Ιαπωνικά και Σουηδικά
• Παρασκευή 2 μ.μ – 3 μ.μ Αγγλικά, Γαλλικά, Ιταλικά και Ισπανικά

Οι φοιτητές του ΕΚΠΑ, που δε διαθέτουν ηλεκτρονική διεύθυνση-e-mail του Πανεπιστημίου, παρακαλούνται σε περίπτωση που θέλουν να συμμετέχουν να αποστείλουν αντίγραφο της φοιτητικής τους ταυτότητας στην ακόλουθη διεύθυνση: allsh-cfal@univ-amu.fr

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας βρείτε συνημμένο παρακάτω το σχετικό αρχείο της πρόσκλησης.