Το Εργαστήριο Εφαρμοσμένης Φιλοσοφίας του ΕΚΠΑ, οργανώνει 3 συζητήσεις πάνω στα πολύπλευρα ηθικά, φιλοσοφικά και οικολογικά ζητήµατα που ανακύπτουν σε ένα µέλλον όπου η κυριαρχία επιστήµης & τεχνολογίας τείνει να καθορίσει την πορεία του ανθρώπου. Πρόκειται για μια πρωτότυπη διερεύνηση που αντλεί στοιχεία από 3 ιστορίες, οι οποίες µε τη δύναµη της εικονοποίας και την ιδιαίτερη αφηγηµατική τέχνη των ΚΟΜΙΞ κατορθώνουν να επαναπροσεγγγίσουν από µια διαφορετική οπτική, θεµελιώδη διαχρονικά και καινοφανή ερωτήµατα αλλά και αρχέγονους µύθους.
![sf22 social1](https://hub.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/10/sf22_social1-1024x678.jpg)
![sf22 social2](https://hub.uoa.gr/wp-content/uploads/2022/10/sf22_social2-1024x730.jpg)