Συναυλία Ορχήστρας Δωματίου πραγματοποιήθηκε από το Τμήμα Μουσικών Σπουδών του Ε.Κ.Π.Α.

Η Ορχήστρα Δωματίου του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του Ε.Κ.Π.Α., Πρόεδρος του οποίου είναι η Καθηγήτρια κ. Αναστασία Γεωργάκη, έδωσε συναυλία την Τετάρτη 19 Ιουνίου στις 3μ.μ. Η συναυλία έλαβε χώρα στο αμφιθέατρο AULA της Φιλοσοφικής Σχολής.

music1
music2

Παρουσιάστηκαν ορχηστρικά έργα από το κλασικό ρεπερτόριο, Puccini, Vaughan Williams, Fauré, Schubert, Brahms, Verdi και Beethoven, ενώ τη συναυλία άνοιξαν έργα για σόλο βιολί, και τρίο με 2 βιολιά και πιάνο, των Shostakovich και Moszkowski. Τη διδασκαλία της ορχήστρας είχε η αρχιμουσικός κ. Ζωή Ζενιώδη, ενώ τη διεύθυνση της ορχήστρας είχε επίσης η κ. Ζενιώδη, με τη συνδρομή του φοιτητή του ΤΜΣ, κ. Λεόντιου Τσόκα.