Τίτλος: “Graduate Network: Baroque/Neo-Baroque”

” The CIVIS Graduate Network on Baroque and Neo-Baroque is a multidisciplinary research-oriented programme addressed to PhD and Masters’ students from fields such as Literary Studies, Art History, Musicology, Performance Studies (Theatre, Dance, and Film Studies), History or Social Sciences. It will deal with the historic period of 16th-17th centuries and beyond, enriching it with later waves of re-interpretations of the Baroque (the so-called Neo-Baroque) “.

hE6k0efbcG4np27N

CIVIS Focus Area: Κοινωνία, Πολιτισμός, Ιστορική Κληρονομιά
Ποιους αφορά:
Μεταπτυχιακούς Φοιτητές & Υποψήφιους Διδάκτορες
Πεδία Σπουδών:
Κοινωνικές και Ανθρωπιστικές Επιστήμες
Ημ/νιες διεξαγωγής μαθήματος:
16 Απριλίου- 6 Μαΐου 2022
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων:
1 Μαρτίου 2022
Αιτήσεις:
Ηλεκτρονικά με αποστολή CV και motivation letter (και για τυχόν ερωτήσεις ή απορίες) στην ηλεκτρονική διεύθυνση: juanl.gonzalez@uam.es
Format μαθήματος:
Υβριδικό (Διαδικτυακά σεμινάρια “Online Pre-School” 19-29 Απριλίου 2022) και “Spring School” με δια ζώσης παρουσία 4-6 Μαΐου 2022)
Τόπος διεξαγωγής μαθήματος:
Μαδρίτη, Ισπανία
Γλώσσα μαθήματος:
Αγγλικά (τουλάχιστον επιπέδου Β2), Ισπανικά(τουλάχιστον επιπέδου Β1)
ECTS:
5
NB of CIVIS Scholarships:
5

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας, δείτε αναλυτικά πληροφορίες για την εν λόγω πρόσκληση και τις προϋποθέσεις συμμετοχής στην επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS, στην κατηγορία Students/CIVIS Courses.