To ΕΚΠΑ μέσω της συμμετοχής του στο CIVIS, το Ευρωπαϊκό Πανεπιστήμιο των Πολιτών προσφέρει τη δυνατότητα στους φοιτητές του ΕΚΠΑ να συμμετέχουν σε εκπαιδευτικά προγράμματα/δραστηριότητες CIVIS Courses στα πλαίσια των εκπαιδευτικών και ερευνητικών δράσεων των CIVIS HUBS και Short Term Mobility Courses και υποστηρίζει οικονομικά τη φυσική κινητικότητα (διαμονή φοιτητή και μετακίνηση/αεροπορικά) σύμφωνα με τα οριζόμενα στην κάθε πρόσκληση.

Νέο διαδικτυακό CIVIS μάθημα:
Τίτλος: Biochemistry Webinar Series, Discover the exciting research in biochemistry being performed in CIVIS universities!

“This webinar series aims to provide a wider view of current biochemistry research subjects than can be provided at any single university by local experts and to encourage students to exchange with researchers and international experts from multiple universities. It will also provide an opportunity for students to consider lab placements, further studies or collaborations within the CIVIS framework”.

CIVIS Focus Area: Υγεία
Ποιους αφορά: Μεταπτυχιακούς Φοιτητές και Υποψήφιους Διδάκτορες
Πεδία Σπουδών: Επιστήμες Υγείας, Φυσικές Επιστήμες και Μαθηματικά
Ημ/νιες διεξαγωγής μαθήματος: Περίοδος: 11 Φεβρουαρίου-1 Απριλίου 2022 [Κάθε Παρασκευή στις 14:00 μ.μ ώρα Ελλάδος, για 1 ώρα]
Τόπος διεξαγωγής: Διαδικτυακά (Online)
Προθεσμία υποβολής αιτήσεων: 31 Μαρτίου 2022,
Αιτήσεις: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSe0SqKvbbbu6xitHjKCHWnATsyxzY49drmxkSR2nUJ0VTWegg/viewform
Format μαθήματος: Διαδικτυακό (Virtual/online)
Γλώσσα μαθήματος: Αγγλικά (τουλάχιστον επιπέδου Β2)
ECTS: 1

Περαιτέρω πληροφόρηση e-mail: James Sturgis from Aix-Marseille Université: james.sturgis@univ-amu.fr.
Δείτε αναλυτικά την πρόσκληση με τις προϋποθέσεις συμμετοχής στην επίσημη ιστοσελίδα του CIVIS, στην κατηγορία CIVIS Courses.