Πρόσκληση Συμμετοχής σε Διεθνές Σεμινάριο της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του ΕΚΠΑ [31/3-1/4/23]

Η Σχολή Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών σε συνεργασία με την ερευνητική ομάδα Psychological and Transcultural Aspects of Health and Illness (PATH) σας προσκαλούν να λάβετε μέρος στο Διεθνές Επιστημονικό Σεμινάριο που θα οργανώσουν με τίτλο:

COMPREHENSIVE STUDY OF WELL-BEING THROUGHOUT LIFE. PHYSICAL ACTIVITY AND NUTRITION INFLUENCES
31 Μαρτίου – 1 Απριλίου 2023
Η συμμετοχή στο Σεμινάριο είναι δωρεάν. Θα δοθούν βεβαιώσεις συμμετοχής.

image 32

H ομάδα PATH αποτελείται από καθηγητές/τριες πέντε Πανεπιστημίων της Ισπανίας και μελετά διεπιστημονικά ψυχοκοινωνικές και διαπολιτισμικές πτυχές της υγείας και της ασθένειας, δίνοντας ιδιαίτερη έμφαση στη φροντίδα ασθενών, τη νευροανάπτυξη, τη διατροφή και τον υγιεινό τρόπο ζωής.

Το Διεθνές Επιστημονικό Σεμινάριο θα διεξαχθεί δια ζώσης από τις 31 Μαρτίου 2023 έως την 1 Απριλίου 2023 στις εγκαταστάσεις της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού (Εθνικής Αντίστασης 41, 17237 Δάφνη).

Βλ. επίσης: https://www.phed.uoa.gr/anakoinoseis_kai_ekdiloseis/proboli_ekdilosis/prosklisi_symmetochis_sto_diethnes_seminario_tis_sefaa_ekpa/

από έως
Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Διεθνείς Σχέσεις Παρουσιάσεις