Συγχαρητήρια ανακοίνωση του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ για τη συμμετοχή φοιτητριών και φοιτητών του στη συναυλία της Ορχήστρας CIVIS στη Μασσαλία

Συγχαρητήρια στις φοιτήτριες και τους φοιτητές του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ που συμμετείχαν στη συναυλία της ορχήστρας CIVIS στη Μασσαλία το Σάββατο 16/4/22 στο Εθνικό Θέατρο La Criee.

Το Σάβατο 16/4/22, πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία η συναυλία της Eυρωπαϊκής ορχήστρας CIVIS  μέσω ζωντανής αναμετάδοσης, στο  Εθνικό Θέατρο La Criee της Μασσαλίας  όπου συμμετείχαν 13 φοιτήτριες και φοιτητές του Τμήματος Μουσικών Σπουδών της Φιλοσοφικής Σχολής του ΕΚΠΑ.

70 φοιτητές από 9 Ευρωπαϊκά Πανεπιστήμια που εντάσσονται στο δίκτυο CIVIS υπό τη Διεύθυνση του Simon Benhesilla ερμήνευσαν την Πρώτη Συμφωνία του G. Malher σε μία κατάμεστη αίθουσα.

Οι φοιτήτριες και φοιτητές του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του ΕΚΠΑ που συμμετείχαν σε αυτή τη συναυλία:

Iούλια Μπαμπέ, Φαγκότο

Μαρία Μπαζού, Μαέστρος

Μάριος Σκουτέλης, Κοντραμπάσο

Βασίλης Χαραλαμπίδης, Όμποε IV

Παναγιώτα Ντίνου, Κρουστά

Ελένη Φουρλάνου, Βιόλα

Μαρίνα Γιαννοπούλου, Βιολί I

Φανή Μαρίνα Καρή, Βιολί I και II

Αιμιλία Γιαννοπούλου, Βιολί I

Λήδα Οικονομοπούλου, Βιολί I και II

Ιωάννα Ευμορφία Κοτζιούλα, Βιολί I και II