Αναζήτηση Συνεργατών από το Πανεπιστήμιο του Βουκουρεστίου για υποβολή πρότασης εκπαιδευτικής-ερευνητικής δραστηριότητας

Στα πλαίσια του CIVIS του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου των Πολιτών, το Πανεπιστήμιο του Βουκουρεστίου μέλος της δια-πανεπιστημιακής συμμαχίας, αναζητά συνεργάτες (Μέλη ΔΕΠ) για την υποβολή εκπαιδευτικής/ερευνητικής πρότασης/δραστηριότητας στα πλαίσια των προσκλήσεων υποβολής εκπαιδευτικών προτάσεων για το HUB 2 Society, Culture, Heritage (2η πρόσκληση) και το WP5 “Seed funding for joint projects with CIVIS’ African partner universities” για τα μέλη ΔΕΠ του CIVIS. Αναλυτικότερα, μέλη ΔΕΠ από το Πανεπιστήμιο του Βουκουρεστίου (the Institute of African Studies, the Faculty of Political Science, and the Faculty of History) έχουν συντάξει εκπαιδευτική-ερευνητική πρόταση με τίτλο:“Cultural heritage and global epistemologies” και αναζητούν πιθανούς συνεργάτες από τα υπόλοιπα ιδρύματα-μέλη της συμμαχίας του CIVIS.

“Colleagues from the University of Bucharest (the Institute of African Studies, the Faculty of Political Science, and the Faculty of History) are proposing a project, aiming at achieving a better understanding of the complex and paradoxical processes underlined, for the purpose of providing solution–focused initiatives and to create the conditions for future collaborations in this direction. From an empirical, solution-based perspective, they strive to achieve a better understanding of the digital transition, the systemic implications of new computational methodologies, and the needed human and material resources, in order to create future improved initiatives, which efficiently correlate essential SDG goals”
.

• Τίτλος Πρότασης:“Cultural heritage and global epistemologies”
  • Ποιους αφορά: Μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΕΠ, ΕΤΕΠ
  • Προθεσμίες: 15 Νοεμβρίου 2021 (“WP5 seed funding for joint projects with African partner universities”) και 20 Νοεμβρίου 2021 (“HUB 2 Second Call, Society, Culture, Heritage”)
  • Είδος: Summer Course/School(Θερινό Σχολείο)
  • Θεματική/CIVIS Global Challenge: Κοινωνία, Πολιτισμός, Ιστορική Κληρονομιά (Society, Culture, Heritage)

Για περαιτέρω πληροφόρησή σας και τυχόν ερωτήσεις, μπορείτε να απευθυνθείτε στους αρμόδιους του project, contact persons Assoc. Prof. Simona Corlan-Ioan, Ph.D (simona.corlanioan@istorie.unibuc.ro) & Alexandru Vasiliu, Ph.D. (alex.e.vasiliu@gmail.com). Επιπλέον, βρείτε παρακάτω επισυναπτόμενο το σχετικό αρχείο doc με την αναλυτική περιγραφή της εν λόγω πρότασης. Τέλος, μπορείτε να δείτε την πρόταση που έχει αναρτηθεί και στον ακόλουθο σύνδεσμο της πλατφόρμας Airtable.

από έως
Scheduled CIVIS Προκηρύξεις