Εορταστική εκδήλωση ανάληψης καθηκόντων των νέων Πρυτανικών Αρχών [23/01/2024]

Ο Πρύτανης του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών καθηγητής Γεράσιμος Σιάσος, σας προσκαλεί στην εορταστική εκδήλωση ανάληψης καθηκόντων των νέων Πρυτανικών Αρχών που θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη, 23 Ιανουαρίου 2024 και ώρα 14:00 στη Μεγάλη Αίθουσα του Πανεπιστημίου Αθηνών (κεντρικό κτήριο, Πανεπιστημίου 30).

Η Α.Ε. η Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κατερίνα Σακελλαροπούλου θα τιμήσει την εκδήλωση με την παρουσία της.

Πέρας προσέλευσης: 13.40.
Είσοδος με επίδειξη της πρόσκλησης.
Π.Α.: έως 19.1.2024
publicrelations@uoa.gr

Πρόγραμμα

Ομιλία από τον Πρύτανη του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών, καθηγητή Γεράσιμο Σιάσο.

Χαιρετισμοί από τον Αντιπρόεδρο του Συμβουλίου Διοίκησης, καθηγητή Νικόλαο Θωμαΐδη και τα μέλη του Συμβουλίου Διοίκησης, καθηγητή Σπύρο Βλαχόπουλο, καθηγητή Δημήτριο Καινούργιο, καθηγήτρια Αθανασία Σμυρνιώτου και καθηγητή Αχιλλέα Χαλδαιάκη.

Προβολή βίντεο της ιστορικής πορείας του Ε.Κ.Π.Α.

Σύντομο μουσικό πρόγραμμα από φοιτητές του Τμήματος Μουσικών Σπουδών της Φιλοσοφικής Σχολής του Ε.Κ.Π.Α.

Θα ακολουθήσει δεξίωση στο Πολιτιστικό Κέντρο «Κωστής Παλαμάς» του Ε.Κ.Π.Α.

Scheduled Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις