Συνταγογράφηση για τα μέλη της Πανεπιστημιακής Κοινότητας του Ε.Κ.Π.Α. από τους ιατρούς όλων των ειδικοτήτων του Γραφείου Υγειονομικής Φροντίδας της Μονάδας Υποστήριξης Φοιτητών

Ανακοινώνεται σε όλη την Πανεπιστημιακή Κοινότητα ότι οι ιατροί όλων των ειδικοτήτων (παθολόγος, οδοντίατρος, οφθαλμίατρος, ψυχίατρος) του Γραφείου Υγειονομικής Φροντίδας της Μονάδας Υποστήριξης Φοιτητών της Διεύθυνσης Φοιτητικής Μέριμνας του Ε.Κ.Π.Α. θα μπορούν να κάνουν συνταγογράφηση (εξετάσεις, φάρμακα, γυαλιά κ.λ.π.) στους φοιτητές, στα μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΕΠ και ΕΤΕΠ, καθώς επίσης και στους διοικητικούς υπαλλήλους του Ιδρύματος.

Η νοσοκομειακή περίθαλψη στα Πανεπιστημιακά Νοσοκομεία και στις Πανεπιστημιακές Κλινικές συνεχίζει να παρέχεται ως έχει.

Υπενθυμίζεται ότι, η διαδικασία καθορισμού ιατρικής επίσκεψης στα ιατρεία του Γραφείου Υγειονομικής Φροντίδας της Μονάδας Υποστήριξης Φοιτητών, διεκπεραιώνεται μέσω της ιστοσελίδας της Διεύθυνσης Φοιτητικής Μέριμνας στον ακόλουθο σύνδεσμο: https://merimna.uoa.gr/tmimata_kai_armodiotites/tmima_monadas_ypostirixis_foititon/grafeio_ygeionomikis_frontidas