Το τελικό συνέδριο του RIS4CIVIS, με τη σημαντική συμμετοχή του ΕΚΠΑ, θα πραγματοποιηθεί στις 29 Νοεμβρίου 2023, στο Πανεπιστήμιο Université libre de Bruxelles στο Βέλγιο.

Το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών (ΕΚΠΑ) θα εκπροσωπήσουν, ανάμεσα σε άλλους, ο Αντιπρύτανης Έρευνας και Καινοτομίας, Καθηγητής κ. Χρήστος Καραγιάννης, και ο Επιστημονικός Υπεύθυνος του έργου, Καθηγητής κ. Νικόλαος Θωμαΐδης, μέλος του Συμβουλίου Διοίκησης του ΕΚΠΑ.

Ιδιαίτερη έμφαση θα δοθεί, στην παρουσίαση των αποτελεσμάτων του έργου, των εργαλείων που αναπτύχθηκαν κατά τη διάρκειά του, καθώς και στον αντίκτυπο αυτών, στο πλαίσιο της Έρευνας και της Καινοτομίας της Συμμαχίας Ευρωπαϊκών Πανεπιστημίων CIVIS.

Η εκδήλωση αυτή, υπόσχεται να είναι μια γιορτή της καινοτομίας, της συνεργασίας, και της ολοκλήρωσης ενός τριετούς ταξιδιού που άφησε εποχή στην ανώτατη εκπαίδευση της Ευρώπης.

Την εκδήλωση θα μπορούν να παρακολουθήσουν και διαδικτυακά, όσοι το επιθυμούν, μέσω ζωντανής αναμετάδοσης, στον παρακάτω σύνδεσμο: https://civis.eu/fr/events/ris4civis-final-conference

RIS4CIVIS conference poster 1 page 0001

Βλ. επίσης:

RIS4CIVIS: Ανύψωση της έρευνας και της καινοτομίας στην Ευρώπη
Η Κομβική Συμβολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (ΕΚΠΑ) μέσα από το Πλαίσιο του RIS4CIVIS

Scheduled CIVIS Διεθνείς Σχέσεις Παρουσιάσεις