Διεθνές Συνέδριο με τίτλο: “Reinventing the Marivaudian stage” – Προς τιμήν του Ανδρέα Στάικου [17/06/2024]

Το Τμήμα Θεατρικών Σπουδών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών (Ε.Κ.Π.Α.), το Τμήμα Γαλλικής Γλώσσας και Φιλολογίας του Ε.Κ.Π.Α. και το Πανεπιστήμιο της Αβινιόν συνδιοργανώνουν διεθνές Συνέδριο με τίτλο: “Reinventing the Marivaudian stage” προς τιμήν του Ανδρέα Στάικου.

Οι δράσεις του συνεδρίου θα λάβουν χώρα στο αμφιθέατρο της Βιβλιοθήκης της Φιλοσοφικής Σχολής, την 17η Ιουνίου 2024 από τις 09:00 έως τις 19:30.

The reinvented Marivaudian stage afisa

Οι περιλήψεις ομιλιών και τα βιογραφικά συνέδρων είναι διαθέσιμα στον σύνδεσμο: https://www.theatre.uoa.gr/anakoinoseis_kai_ekdiloseis/proboli_ekdilosis/diethnes_synedrio_me_titlo_the_reinvented_marivaudian_stage_pros_timin_toy_andrea_staikoy/.

Δείτε αναλυτικά το πρόγραμμα του συνεδρίου:

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Παρουσιάσεις