Εκδήλωση «Όταν η ποίηση παίρνει τον λόγο για το απρόσιτο» με τον Θανάση Χατζόπουλου στη Θεολογική Σχολή του ΕΚΠΑ

Το Τμήμα Κοινωνικής Θεολογίας και Θρησκειολογίας στο πλαίσιο του μαθήματος της «Συγκριτικής Θρησκευτικής Λογοτεχνίας», συνεχίζει και στη μετά-covid εποχή τις λογοτεχνικές εκδηλώσεις με ομιλητή τον Θανάση Χατζόπουλο ποιητή, δοκιμιογράφο, ψυχαναλυτή, παιδοψυχίατρο, με θέμα: «Όταν η ποίηση παίρνει τον λόγο για το απρόσιτο», την Τρίτη 13 Δεκεμβρίου 2022, ώρα 12:30-14.30, στην αίθουσα Οπτικοακουστικών Μέσων της Θεολογικής Σχολής.

Χαιρετίζει ο Κοσμήτορας της Θεολογικής Σχολής Καθηγητής κ. Χρήστος Καραγιάννης
Συντονίζει η Καθηγήτρια κ. Κίρκη Κεφαλέα
Θα χορηγηθούν βεβαιώσεις Παρακολούθησης
Πληροφορίες: kkefalea[at]soctheol.uoa[dot]gr