[CIVIS] Info Day 10th of July – Ενημερωτική διαδικτυακή συνάντηση με θέμα: Τα επόμενα βήματα για την ανάπτυξη εκπαιδευτικών δράσεων στο CIVIS

Αξιότιμες, αξιότιμοι,

Σας ενημερώνουμε πως τη Δευτέρα 10 Ιουλίου 2023 και ώρες 14:00 – 15:00, διοργανώνεται ενημερωτική διαδικτυακή συνάντηση του CIVIS STREAM 3 με κύρια θεματική συζήτησης, το εύρος των εκπαιδευτικών δράσεων που υλοποιούνται στο CIVIS αλλά και τις δυνατότητες που παρέχονται στους ακαδημαϊκούς για την από κοινού ανάπτυξη εκπαιδευτικών προγραμμάτων με ακαδημαϊκούς από τα άλλα Πανεπιστήμια μέλη της συμμαχίας του CIVIS. H ενημερωτική διαδικτυακή συνάντηση “Infoday” είναι ανοιχτή σε όλα τα μέλη ΔΕΠ, ΕΔΙΠ, ΕΤΕΠ, ΕΕΠ της ακαδημαϊκής κοινότητας του ΕΚΠΑ.

izcI0oiDYkB7iKPX

Η εν λόγω εκδήλωση θα παρέχει μια ολοκληρωμένη επισκόπηση των ποικίλων εκπαιδευτικών δράσεων που είναι διαθέσιμες μέσω του Ευρωπαϊκού Πανεπιστημίου του CIVIS, καθώς και πληροφορίες για το πλαίσιο, τους οδηγούς αλλά και τα βήματα που πραγματοποιούνται αναφορικά με την ανάπτυξη και τη διαμόρφωση του περιεχομένου των εκπαιδευτικών προγραμμάτων και άπτονται των εξής πακέτων εργασίας του CIVIS:

1. WP8: Embedding Shared Educational Offer
  2. WP9: Accredited Shared Undergraduate (BA) & Graduate (MA) Educational Offer
  3. WP10: Doctoral Educational Offer
  4. WP11: Develop an Accredited Modular Educational Offer

Σημειώνεται, πως ένας σημαντικός αριθμός Milestones που προετοιμάζουν τα εν λόγω πακέτα εργασίας (WPs) θα εγκριθούν το φθινόπωρο από την Διοικούσα Επιτροπή του CIVIS (Steering Committee) και θα αποτελέσουν το πλαίσιο-οδηγό για την ανάπτυξη και το περιεχόμενο των εκπαιδευτικών δράσεων του CIVIS.

Τέλος, για περαιτέρω πληροφόρησή σας δείτε τις επιμέρους πληροφορίες παρακάτω και το επισυναπτόμενο αρχείο και εγγραφείτε εδώ για να παρακολουθήσετε. Αφού πραγματοποιήσετε την εγγραφή σας θα λάβετε το σύνδεσμο παρακολούθησης.

Εκ μέρους του γραφείου του CIVIS στο ΕΚΠΑ