Σειρά διαλέξεων από το Institut für Orientalistik του Πανεπιστημίου της Βιέννης με τη συμμετοχή της Αναπληρώτριας Καθηγήτριας του ΕΚΠΑ κ. Έφης Κάννερ

Από τον Οκτώβριο του 2022 έως και τον Ιανουάριο του 2023 πραγματοποιείται σειρά διαλέξεων από το Institut für Orientalistik του Πανεπιστημίου της Βιέννης με τίτλο “The Press in the 19th and 20th centuries: From Central Asia to Anatolia via Crimea and the Caucasus”.

Στη σειρά διαλέξεων συμμετέχει και η Αναπληρώτρια Καθηγήτρια του Τμήματος Τουρκικών Σπουδών και Σύγχρονων Ασιατικών Σπουδών του ΕΚΠΑ, κ. Έφη Κάννερ, με τη διάλεξη “Discourses on Women’s Rights in a Cross-Cultural Perspective: Women’s Periodicals in the Ottoman Empire, Greece and Turkey from the Mid-nineteenth Century to the Interwar Period” που θα πραγματοποιηθεί στις 14 Δεκεμβρίου 2022.

Zoom Meeting Link: https://univienna.zoom.us/j/64494786543?pwd=VWQ3ZmNLRjRXNllhR0w3Zm5JR1pJdz09