Έργα ζωγραφικής Ελλήνων ζωγράφων στους χώρους της Βιβλιοθήκης και της αίθουσας της Κοσμητείας της Νομικής Σχολής του ΕΚΠΑ

Έργα ζωγραφικής σημαντικών Ελλήνων ζωγράφων του εικοστού αιώνα, κοσμούν χώρους της Βιβλιοθήκης της Νομικής Σχολής και της αίθουσας της Κοσμητείας της Νομικής Σχολής, με την ευγενική χορηγία της Αlpha Bank.

Αριθμημένες μεταξοτυπίες των Γ. Βαρλάμου, Δ. Γερόη, Στ. Δασκαλάκη, Α. Δρούγκα, Χ. Καρά, Τ. Κατσουλίδη, Στ. Λιβάνη, Χρ. Μπoκόρου, Δ. Μυταρά, Τ. Νικολαίδη, Κ. Πανιάρα, Π. Τέτση, Π. Σάμιου, Σ. Σόρογκα, Χρ. Σαρακατσάνου, Α. Φασιανού έχουν αναρτηθεί στις συλλογές, τους διαδρόμους και τα αναγνωστήρια της Βιβλιοθήκης, στο ιστορικό κτήριο του Παλαιού Χημείου, προσθέτοντας χάρη και ομορφιά στον χώρο, αναβαθμίζοντας την ατμόσφαιρα και την ποιότητα της ερευνητικής διαδικασίας.

Ευχαριστίες σε όσους συνέβαλαν στην υλοποίηση της ιδέας και ιδιαιτέρως στην Alpha Bank για τη χορηγία της.