Διάλεξη με θέμα «Rethinking Phanariots in the Ottoman Empire: Post-national approaches to a pre-national culture», με ομιλήτρια την Christine Philliou [4/11/22]

Η Κοσμητεία της Φιλοσοφικής Σχολής και το Εργαστήριο Εθνομουσικολογίας και Πολιτισμικής Ανθρωπολογίας του Τμήματος Μουσικών Σπουδών σας προσκαλούν σε Διάλεξη με θέμα «Rethinking Phanariots in the Ottoman Empire: Post-national approaches to a pre-national culture», με ομιλήτρια την Christine Philliou, Καθηγήτρια του Τμήματος Ιστορίας, Διευθύντρια των Προγραμμάτων Οθωμανικών και Τουρκικών Σπουδών, και Νεοελληνικών Σπουδών, Πανεπιστήμιο Καλιφόρνια Μπέρκλεϊ, την Παρασκευή 4 Νοεμβρίου, ώρα 14:30, στο Μουσείο Αρχαιολογίας και Ιστορίας της Τέχνης (Φιλοσοφική Σχολή, 2ος όροφος).

Επισυνάπτονται η Αφίσα και το Πρόγραμμα της εκδήλωσης.

C

Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις