Η Διεύθυνση Αρχαιολογικών Μουσείων, Εκθέσεων και Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων και η Διεύθυνση Τεκμηρίωσης και Προστασίας Πολιτιστικών Αγαθών, σε συνεργασία με το Εθνικό και Καποδιστριακό Πανεπιστήμιο Αθηνών, σας προσκαλούν στα εγκαίνια της περιοδεύουσας φωτογραφικής Έκθεσης Τεκμηρίωσης “Κλεμμένο παρελθόν – Χαμένο μέλλον” τη Δευτέρα 24 Οκτωβρίου 2022 και ώρα 12:00 στο Μουσείο Αρχαιολογίας και Ιστορίας της Τέχνης (Φιλοσοφική Σχολή, Πανεπιστημιούπολη, Ζωγράφου).

Χαιρετισμούς θα απευθύνουν οι:
Δρ. Λίνα Μενδώνη, Υπουργός Πολιτισμού & Αθλητισμού
Καθ. Αχιλλέας Χαλδαιάκης, Κοσμήτορας της Φιλοσοφικής Σχολής ΕΚΠΑ
Δρ. Πολυξένη Αδάμ-Βελένη, Γενική Διευθύντρια Αρχαιοτήτων & Πολιτιστικής Κληρονομιάς ΥΠΠΟΑ
Dr. Katarina Horst, Προϊσταμένη Τμήματος Συλλογών και Τμήματος Αρχαίων Πολιτισμών Κρατικού Μουσείου Βάδης Καρλσρούης
Καθ. Πλάτων Πετρίδης, Διευθυντής Μουσείου Αρχαιολογίας και Ιστορίας της Τέχνης ΕΚΠΑ

Πρόσκληση εγκαινίων 1
Scheduled Ανθρωπιστικές, Κοινωνικές Επιστήμες & Τέχνες Πανεπιστημιακή Κοινότητα Παρουσιάσεις