Το Εργαστήριο Συμβουλευτικής Επιστήμης και Επαγγελματικής Σταδιοδρομίας του ΕΚΠΑ στα Κύθηρα

Την Τρίτη 18 Οκτωβρίου 2022 πραγματοποιήθηκε στο ΓΕΛ Κυθήρων από την Ομάδα Συμβούλων Σταδιοδρομίας του Εργαστηρίου Συμβουλευτικής Επιστήμης και Επαγγελματικής Σταδιοδρομίας του ΕΚΠΑ εκπαιδευτική-βιωματική δράση προσωπικής και επαγγελματικής ενδυνάμωσης εστιασμένη στις ανάγκες των μαθητών του Λυκείου και τις δεξιότητες που θεωρούνται απαραίτητες τώρα που χαράζουν τη δική τους επαγγελματική πορεία. Στη συνέχεια, ακολούθησε επαγγελματική πληροφόρηση για τις σχολές και τα τμήματα όλων των επιστημονικών πεδίων καθώς και τις προοπτικές τους στην αγορά εργασίας, αλλά και τις εναλλακτικές επιλογές που υπάρχουν, ώστε οι μαθητές να υλοποιήσουν με τον καλύτερο δυνατό τρόπο τους στόχους και τα όνειρά τους.

ΚΥΘΗΡΑ 2022