Σύνοδος Πρυτάνεων: Ανάγκη περίληψης στην αναμενόμενη ΚΥΑ ρητής πρόβλεψης εξαίρεσης από τον ετήσιο προγραμματισμό προσλήψεων ανθρώπινου δυναμικού που απασχολούνται σε προγράμματα/έργα που υλοποιούνται από τους Ειδικούς Λογαριασμούς Κονδυλίων Έρευνας των Α.Ε.Ι

Εκ μέρους του Προεδρεύοντος της Συνόδου Πρυτάνεων καθηγητή Ανδρέα Φλώρου, Πρύτανη του Ιονίου Πανεπιστημίου, εστάλη επιστολή της Προεδρεύουσας της Συνόδου Αντιπρυτάνεων Έρευνας και Δια Βίου Εκπαίδευσης των Ελληνικών Πανεπιστημίων, Καθηγήτριας Χριστίνας Μπενέκη, Αντιπρυτάνεως Έρευνας και Ανάπτυξης του Ιονίου Πανεπιστημίου, προς τον Υπουργό Οικονομικών κύριο Χρήστο Σταϊκούρα, τον Υπουργό Εσωτερικών κύριο Μαυρουδή Βορίδη και την Υπουργό Παιδείας και Θρησκευμάτων κα Νίκη Κεραμέως.