Συνάντηση του Πρύτανη του ΕΚΠΑ Μ.-Α. Δημόπουλου με τον Κοσμήτορα της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου του Βελιγραδίου L. Davidovic

Συνάντηση του Πρύτανη του ΕΚΠΑ καθηγητή κ. Μ.-Α.  Δημόπουλου, στην Κοσμητεία της Ιατρικής Σχολής του Πανεπιστημίου του Βελιγραδίου, με τον Κοσμήτορα κ. Lazar Davidovic πραγματοποιήθηκε την Πέμπτη, 6 Οκτωβρίου.

εικόνα Viber 2022 10 09 10 18 08 482

Ο Κοσμήτορας της Σχολής είναι Καθηγητής Αγγειοχειρουργικής και αναφέρθηκε με ιδιαίτερη εκτίμηση σε αρκετούς Συναδέλφους Καθηγητές Αγγειοχειρουργούς της Ιατρικής Σχολής του ΕΚΠΑ.

εικόνα Viber 2022 10 09 10 18 09 724

Κατά τη διάρκεια της συζήτησης διερευνήθηκαν πιθανοί τρόποι συνεργασίας μεταξύ των δύο Πανεπιστημίων, ενίσχυση του προγράμματος Erasmus μεταξύ των δύο Ιδρυμάτων. Εξετάστηκε επίσης και το πιθανό ενδιαφέρον Σέρβων Μαθητών να σπουδάσουν στο Ξενόγλωσσο Πρόγραμμα στην Ιατρική του ΕΚΠΑ.