1ο Φεστιβάλ του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών “We are UoA – Volunteer”

Ένα Φεστιβάλ για τους φοιτητές με τους φοιτητές!!!

Σε συνέχεια της πρόσκλησης των Πρυτανικών Αρχών του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών προς τη φοιτητική κοινότητα για εθελοντική συμμετοχή στις δράσεις  που θα υλοποιηθούν στο πλαίσιο του 1ου Φεστιβάλ “WE ARE UoA” (19-21 Οκτωβρίου 2024), θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε πολύ τις φοιτήτριες και τους φοιτητές μας, οι οποίες/-οι ανταποκρίθηκαν άμεσα με μεγάλο ενθουσιασμό σε αυτή την πρόσκληση. Ήδη, αρκετές ημέρες πριν την ολοκλήρωση του χρονικού περιθωρίου των συμμετοχών, έχει υπερδιπλασιαστεί ο αριθμός των εθελοντών/-τριών που έχουμε ανάγκη για την υλοποίηση του Φεστιβάλ. Λόγω της ευχάριστης αυτής έκπληξης δεν θα συνεχίσουμε να δεχόμαστε αιτήσεις συμμετοχής για το συγκεκριμένο Φεστιβάλ.

Ελπίζουμε ότι και σε επόμενες εκδηλώσεις θα έχουμε την ίδια ανταπόκριση από τους φοιτητές και τις φοιτήτριές μας. Η ευαισθητοποίηση της Πανεπιστημιακής Κοινότητας σε θέματα εθελοντισμού και η ανάπτυξη εθελοντικών δράσεων, αποτελεί κεντρική στρατηγική του Ιδρύματος με στόχο την αφύπνιση του ενδιαφέροντος σχετικά.

Εκ μέρους της Οργανωτικής Επιτροπής

Ο Αντιπρύτανης Διοικητικών Υποθέσεων και Φοιτητικής Μέριμνας